Blog Yazıları Hakkında

Eğitim Teknolojileri Blog Yazılarının Amacı

Eğitim Teknolojileri Blog

Günümüzde hızla yenilenen teknolojik gelişmelerin eğitim ve öğretim süreçlerindeki yansımasını göz ardı edemeyiz. Doğum aşamaları, testleri ve ultrason görüntüleri DVD’ye kayıt edilip, daha doğmadan kendileriyle ilgili fiziksel tüm bilgiye erişilerek, olabilecek en sağlıklı biçimde dünyaya getirilmiş bir nesil yetişiyor.

Üç yaşlarında klavye ve fare kullanabilen altı yaşlarında en az bir bilgisayar oyununu tamamlamış, okul çağında ise bilgisayarı kendi gereksinimleri doğrultusuda kullanabilme becerisini neslinin verdiği doğal özelliklerin de yardımıyla elde etmiş bir nesil bu.

Bu site, böyle bir neslin eğitimi sürecinde neslin doğasındaki bilgiye mümkün olduğunca hızlı erişebilme gereksinimlerini gerçekleştirebilmek için teknolojik eğitsel materyallerin etkin kullanımı konusunda güncel yöntem ve uygulamalarda aile ferdine, veliye, öğretmene ve ilgili kurumlara destek olmayı amaçlamaktadır.

Teknoloji tüketen yerine üreten bir nesil görmek istiyorsak…


Hakkında

Alanla ilgilenen herkesin faydalanabileceği biçimde hazırlanan bu blog yazılarının en önemli hedefi; özellikle tüm öğretmenlerin derslerine teknololojiyi etkin biçimde entegre edebilmelerine yardımcı olmaktır.

Eğitim Teknolojileri Blog yazıları içeriğinde; veliler, öğrenciler, akademisyenler, vizyoner kurumlar, alana ilgililer, teknoloji meraklıları, Endüstri 4.0 ile evrimleşmeye başlayan gündelik yaşamımızda olabilecekleri öngörebilenler, bilgisayar oyunu meraklıları, tablet ve öğretim entegrasyonuna ilgililer, eğitim konusunda rehbere gereksinim duyanlara destek olması amaçlanmıştır.

 

Bugün dün yaptığımız gibi öğretirsek, çocuklarımızın geleceğini çalmış oluruz.
(John Dewey)

İlginiz, katkınız, görüş ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

borasinc@egitimteknolojileri.net


Telif Hakları

Web sitesinde kullanılan resimler sembolik amaçlı kullanılmıştır. Resimlerin alındığı adresler:

http://www.photosphere.com

http://www.sxc.hu

https://www.pexels.com


Proje geçmişi

www.egitimteknolojileri.net web sitesi ilk olarak 2005 yılında kurulmuştur.


Hashtag

#eğitim, #egitim, #eğitimteknolojileri, #egitimteknolojileri, #egitimteknoloji, #öğretimtasarımı, #öğrenme, #öğretim, #lms, #kodlama, #tableteğitim, #mobilöğrenme, #mikroöğretim, #artırılmışgerçeklik, #endüstri40, #teknolojientegrasyonu, #öğretmendesteği, #çevrimiçiöğrenme, #moocs, #hizmetiçieğitim, #donanım, #yazılım, #maker, #diy, #egitek, #egt

#education, #technology, #edtech, #edtechchat, #edchat, #edutech, #learning, #teaching, #inservicetraining, #coding, #tablets, #mobilelearning, #virtualreality, #augmentedreality, #industry40, #techintegration, #teachersupport, #onlinelearning, #blendedlearning, #microlearning, #buildingapp, #formativeassesment, #lms, #games, #gaming, #software, #hardware